Principles of Ethics and Personal Leadership – PEPL

Σκοπός του Προγράμματος

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Αρχές της Ηθικής και της Προσωπικής Ηγεσίας / Principles of Ethics and Personal Leadership – PEPL» παρέχει σε επαγγελματίες υγείας όλων των επιπέδων επείγουσας προνοσοκομειακής ιατρικής περίθαλψης (Emergency Medical Servises – EMS) και ολοκληρωμένης κινητής υγειονομικής περίθαλψης (Mobile Integrated Healthcare – MIH), τις γνώσεις και τις δεξιότητες που χρειάζονται για να αλληλεπιδρούν αποτελεσματικά με τους ασθενείς και τις οικογένειές τους, με άλλο ιατρικό – υγειονομικό προσωπικό, καθώς και με συναδέλφους, προϊσταμένους και γενικά με μέλη της κοινότητας.

Είναι μια συν-διοργάνωση της Προνοσοκομειακής Φροντίδας ως NCO της ΝΑΕΜΤ στην Ελλάδα και του ΠΜΣ : Διεθνή Ιατρική – Ιατρική των Καταστροφών της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ που διευθύνει ο Καθηγητής Χειρουργικής Prof. Εμμανουήλ Πικουλής.

Προγραμματισμένα Σεμινάρια

Δεν υπάρχει κάποιο άμεσα προγραμματισμένο σεμινάριο.